logo fopszFederację FOPSZ tworzą organizacje członkowskie skupiające dziesiątki osób z bogatym doświadczeniem i wiedzą z różnych dziedzin - prawa, zarządzania, finansów, spraw społecznych, administracji publicznej itp.

Skład osobowy projektu „Rewolucja technologiczna w 3 sektorze” stanowią specjaliści ds. zarządzania, wdrażania innowacji, marketingowcy, trenerzy, praktycy sektora pozarządowego z wieloletnim doświadczeniem, którzy na co dzień współpracują w różnych formach z FOPSZ.

Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego od wielu lat zajmuje się wspieraniem NGO m.in. edukując w zakresie funkcjonowania i zarządzania organizacjami, promowania ich działań oraz reprezentując ich interesy wobec administracji publicznej.

FOPSZ jest organizacją sieciową (federacją), zrzeszającą około 30 podmiotów. W skład federacji wchodzą organizacje różnych branż (kultura, edukacja, sport, aktywizacja społeczna, pomoc społeczna itp.), z miast i małych miejscowości, w różnym wieku (od młodych organizacji liczących do 3 lat po doświadczone podmioty liczące więcej niż 10 lat).

Głównym celem FOPSZ jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i stanowiących jego istotę organizacji pozarządowych.